dc.description.abstract |
Проведено ретроспективний аналіз 254 історій хвороби пацієнток зі злоякісними новоутвореннями шийки матки. Відібрано 122 історії хвороби пацієнток, розподілених на дві групи: основна (59 пацієнток) – хворі з пізніми променевими ускладненнями після комбінованого лікування та контрольна (63 пацієнтки) – хворі без пізніх променевих ускладнень після комбінованого лікування.
Результати. Встановлено, що відносний ризик розвитку пізніх радіаційних ускладнень у пацієнток після комбінованого хірургічного та променевого лікування за наявності уражених супутньою патологією трьох і більше систем становить 3,1±0,28. Відносний ризик розвитку пізніх променевих ускладнень мав найвище значення на тлі захворювань сечостатевої системи (2,2±0,19), захворювань крові та кровотворних органів (2,1±0,14), ендокринної патології (2,1±0,14) та захворювань кістково-м’язової системи (2,0±0,16). Відносний ризик розвитку відтермінованої радіаційної токсичності у пацієнток на тлі радіомодифікації становить 1,5±0,21. До проведення комбінованого лікування у пацієнтів з пізніми ускладненнями променевого лікування відмічається статистично вірогідно (р=0,02) вищий на 5,4% рівень загального білка, вищий на 6,3% рівень білірубіну (р=0,3), вищий на 6,0% рівень аспартатамінотрансферази (р=0,09) та статистично вірогідно (р=0,04) вище значення показника фібриногену на 18,6% відносно показників пацієнток контрольної групи.
Висновки. Зменшення радіотерапевтичного інтервалу, обумовлене підвищенням радіочутливості нормальних тканин після оперативного лікування виступає передумовою розвитку променевих ускладнень. |
uk_UA |